Description
Woods or fields. Fur or feathers. Federal Game-Shok Upland Hi-Brass loads have you covered. They are carefully crafted and packed with features that provide reliable, effective performance on a variety of upland game.
$27.72
In stock
FED GMSHK HI-BR 410 3″ #7.5 25/250
Woods or fields. Fur or feathers. Federal Game-Shok Upland Hi-Brass loads have you covered. They are carefully crafted and packed with features that provide reliable, effective performance on a variety of upland game.
| UPC | 029465008581 |
|---|---|
| Manufacturer | Federal Ammunition |
| Manufacturer Part Number | H41375 |
| Caliber/Gauge | 410 Bore 3" |
| Grains | #7.5 |
| Length | 3" |
| Model | GameShok |
| Product Type | Shotshell |
| Shipping Weight | 1.5 |
| Shot Size | 7.5 |
| Shot Weight | .6875 oz |
| Units per Box | 25 |
| Cost per Round | 1.11 |
| SKU | RSR|FEH41375 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Cookies power site features and analytics. Accept to enable full functionality.
Reviews
There are no reviews yet.