Description
The TruGlo Tactical Scope Mount mounts to any Picatinny-style rail. It has a reversible one-piece base and has an integrated recoil lug.
$48.70
In stock
TruGlo TG8964B One-Piece Tactical Scope Mount Scope Mount/Ring Combo Black Anodized 30mm
The TruGlo Tactical Scope Mount mounts to any Picatinny-style rail. It has a reversible one-piece base and has an integrated recoil lug.
| UPC | 788130023235 |
|---|---|
| Manufacturer | Truglo |
| Manufacturer Part Number | TG8964B |
| Color | 1 PIECE PICATINNY SCOPE MOUNT |
| Length | 2.875" |
| Model | One-Piece Tactical Scope Mount |
| Mount Height | 1.50" |
| Mount Type | Picatinny Rail |
| Product Type | 1-Piece Base |
| Shipping Weight | 0.595 |
| Style | 1" |
| SKU | TSW|25469 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Cookies power site features and analytics. Accept to enable full functionality.
Reviews
There are no reviews yet.