Additional information
| UPC | 747115462896 |
|---|---|
| Manufacturer | Weatherby |
| Manufacturer Part Number | VC38308NR2T |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | .308 / 7.62 NATO |
| Capacity | 4 + 1 |
| Rate of Twist | 1:10" |
| SKU | TSW|188181 |
$630.18
In stock
Weatherby VC38308NR2T Vanguard Shadow 308 Win 4+1 22″ Carbon Gray Cerakote Threaded Barrel, Carbon Gray Cerakote Steel Drilled & Tapped Receiver, Black w/Gray & White Accents Monte Carlo Stock
| UPC | 747115462896 |
|---|---|
| Manufacturer | Weatherby |
| Manufacturer Part Number | VC38308NR2T |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | .308 / 7.62 NATO |
| Capacity | 4 + 1 |
| Rate of Twist | 1:10" |
| SKU | TSW|188181 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Cookies power site features and analytics. Accept to enable full functionality.
Reviews
There are no reviews yet.