Description
Since 1922, Super-X ammunition has provided exceptional quality and outstanding performance for all types of hunters and shooters who rely on its time-proven dependability backed by legendary excellence.
$28.16
In stock
WIN SPRX 16GA 2.75″ #6 25/250
Since 1922, Super-X ammunition has provided exceptional quality and outstanding performance for all types of hunters and shooters who rely on its time-proven dependability backed by legendary excellence.
| UPC | 020892013292 |
|---|---|
| Manufacturer | Winchester |
| Manufacturer Part Number | XU166A |
| Caliber/Gauge | 16 Gauge |
| Grains | #6 |
| Length | 2.75" |
| Model | Power Point |
| Product Type | Shotshell |
| Shipping Weight | 2.15 |
| Shot Size | #6 |
| Shot Weight | 1 oz |
| Units per Box | 25 |
| Cost per Round | 1.13 |
| SKU | RSR|WNXU166BX |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Cookies power site features and analytics. Accept to enable full functionality.
Reviews
There are no reviews yet.